TÚŽITE PO DIEŤATKU, NO NEDARÍ SA VÁM? JE VÁŠ SEXUÁLNY APETÍT NA ÚROVNI MRAZU?

Knižná novinka od MUDr. Borisa Bajera, PhD. vám ukáže ako to zmeniť. 

Kto je MUDr. BORIS BAJER, PhD.?

ČLOVEK AKO TY


V súčasnosti som lekár, fyziológ & patofyziológ a výživový špecialista, ktorý sa už viac ako desaťročie každý deň snaží pomáhať ľuďom okolo seba žiť zdravší a kvalitnejší život. Nebolo to tak ale vždy – cesta na miesto, z ktorého sa ti dnes prihováram, bola plná úsilia a nástrah tak, ako život každého obyčajného človeka.

NEMAZAŤ!!!!


V súčasnosti som lekár, fyziológ & patofyziológ a výživový špecialista, ktorý sa už viac ako desaťročie každý deň snaží pomáhať ľuďom okolo seba žiť zdravší a kvalitnejší život. Nebolo to tak ale vždy – cesta na miesto, z ktorého sa ti dnes prihováram, bola plná úsilia a nástrah tak, ako život každého obyčajného človeka.


OD SAMOUKA K VYŠTUDOVANÉMU

LEKÁROVI

Vo svojich 14 rokoch som mal pri 165 cm 83 kg. Ako obézne dieťa som však dostal silnú motiváciu niečo so svojou váhou urobiť – začali sa mi páčiť dievčatá!

Ako každý samouk v oblasti výživy som prešiel všetkými možnými diétami a následnými jojo efektami. Nakoľko prvý človek, ktorému som chcel pomôcť, som bol ja sám, svet zdravia a výživy ma úplne pohltil. Túžil som lepšie pochopiť vlastné telo. Moje kroky preto jasne viedli k štúdiu medicíny. Neskôr som zistil, že som získal cenný dar, ktorým môžem zachrániť, alebo aspoň výrazne skvalitniť, aj životy iných. 

Objavil som teda svoje životné poslanie, ktoré sa denne snažím napĺňať.


MOJE AKTIVITY

Svet výživy, správna životospráva a cieľ pomáhať druhým ma inšpirovali k založeniu fitness centra TRIAS Performance Center, ktoré neskôr doplnilo nutričné centrum – Centrum výživy a tréningu. Orientujem sa tak nielen na redukciu hmotnosti, ale i na celkovú zmenu životného štýlu a zloženia tela.

Denne s mojim tímom zostavujeme nutričné plány a navrhujeme tréningové režimy, a to aj pre profesionálnych slovenských športovcov.

Svoje dlhoročné poznatky z práce s klientmi som sa rozhodol zosumarizovať do svojich kníh. Vznikla kniha MEDICÍNA VÝŽIVY, ktorá sa na slovenskom trhu stala bestsellerom. Aj vďaka tomuto výsledku som uveril, že ľudí, ktorí majú chuť zmeniť svoj život k lepšiemu, je mnoho. 

To ma motivovalo k napísaniu knihy MEDICÍNA VÝŽIVY 2: V praxi, ale tiež k tvorbe jedinečného programu NUTRITION BEGINNERNUTRITION EXPERT. Poznať ma môžeš aj z populárnej TV šou Najväčší víťaz alebo O 10 rokov mladší, v rámci ktorých som pomohol začať nový život už desiatkam ľudí.


VZDELANIE & VÝSKUM

  • LEKÁRSKA FAKULTA UNIVERZITY KOMENSKÉHO

2007 – 2013: Získanie titulu MUDr. – Doktor všeobecnej medicíny.

2014 – 2020: Postgraduálne štúdium na Ústave Fyziológie a Patologickej Fyziológie. PhD zamerané na dietoterapiu a kardiometabolické rizikové faktory. 

  • SLOVENSKÁ AKADÉMIA VIED, EXP. ENDOKRINOLÓGIA / BIOMEDICÍNSKE CENTRUM

2014 – 2020: Ukončená klinická intervencia (výskum), ktorej výsledky boli uverenené v prestížnom žurnáli „Obesity Research & Clinical Practice“ (Elsevier).

  • PEDAGÓG NA SZU

2014 – 2020: Predmet Patologická fyziológia na SZU v Bratislave a Dietológia na Súkromnej zdravotníckej škole v Trnave.

  • BARIATRICKÁ CHIRURGIA, TRNAVA FAKULTNÁ NEMOCNICA

2016 – 2019: Lekár v novom multidisciplinárnom tíme Bariatrickej chirurgie vo FN v Trnave.

  • HAMILTON FITNESS CLUB

2011 – dodnes: Fitness odborník v Hamilton Fitness Club (Bratislava) so zameraním na fyzickú aktivitu pri metabolickom syndróme, obezite, hypertenzii, cukrovke II. typu a endokrinologických ochoreniach.

  • PREDNÁŠAJÚCI NA KONGRESOCH

2014 – dodnes: Prednášajúci na dietologických, diabetologických, hepatologických, endokrinologických, kardiologických kongresoch a kongresoch športovej medicíny na Slovensku, v Česku (Medzinárodný kongres obezitologie a bariatrie, Praha), v Nemecku (FENS – Federation of European Neuroscience, Berlin), či v Holandsku (Nutrition & Health, Amsterdam).


CHARITA

V TRIAS Performance Center spoločne s mojimi trénermi budujeme komunitu, ktorá sa pravidelne podieľa na zbierkach pre pediatrickú onkológiu, zvieratá v núdzi, či kvadruplegikov.