Výborne, ukážka knihy je práve na ceste do tvojho emailu!

Máme pre teba však aj niečo viac, než len ochutnávku. Čo by si povedal/a na celú porciu skvelých tipov a informácií v podobe kompletnej knihy MEDICÍNA VÝŽIVY?

ZORIENTUJTE SA V INFORMAČNOM CHAOSE

SVETA VÝŽIVY

A ZDRAVEJ ŽIVOTOSPRÁVY

Informačný chaos je fenomén súčasnej doby. Tak, ako obezita. Rady, ako sa stravovať, ako diétovať, čo jesť, čo nejesť, čo piť či nepiť, “zaručené” informácie o tom, ako hladovať, nebodaj detoxikovať, čistiť telo... Neodborné rady však môžu byť zdraviu škodlivé. 

Preto vznikla táto kniha - MEDICÍNA VÝŽIVY, ktorú napísal MUDr. Boris Bajer, PhD.

Volám sa Boris Bajer,

som absolvent medicíny a pracoval som vo vede a výskume, ktorý sa venoval výžive, pohybu a životospráve.

Sám som si v minulosti prešiel obdobím obezity, poruchami príjmu potravy, diétami, psychickým trápením.

Časom sa však svet výživy, správna životospráva a pomoc druhým s rovnakými problémami stali mojim životným poslaním.

Ako lekár, fyziológ a výživový špecialista som sa rozhodol všetky svoje poznatky zosumarizovať do jednej – na slovenskom trhu NAJKOMPLEXNEJŠEJ knihy MEDICÍNA VÝŽIVY.

Ide o unikátne písanú knihu výživy - každú kapitolu otvára príbeh z môjho tučného detstva, neskoršieho života, ale aj praxe výživového špecialistu s klientmi. Na tento príbeh vždy nadväzuje téma z výživy a životosprávy, ktorú následne v kapitole preberáme.

Kniha krok po kroku vysvetľuje základy, ale aj najnovšie informácie zo sveta výživy, životosprávy a diét.

KOMPLIKOVANÉ? 

Vôbec nie!

Knihu Medicína Výživy som písal dva roky a písal som ju tak, aby ju pochopil naozaj KAŽDÝ. Vysvetľujem v nej odbornú tematiku ľudskou rečou, prinášam v nej aj môj osobný príbeh, no zároveň skúsenosti z mojej lekárskej a odbornej praxe.

KONZULTOVALI JU SO MNOU

NAJVÝZNAMNEJŠIE OSOBNOSTI

zo sveta výživy, životosprávy a fitness u nás: 

doc. RNDr. Viktor Bielik PhD.

Mgr. Maroš Molnár

Mgr. Michal Paleník

Za ich úsilie a snahu priniesť vám unikátnu knihu im aj touto cestou ešte raz ďakujem. Aj oni sú dôkazom toho, že kniha Medicína výživy je súhrou tých najlepších rád.

ČO V KNIHE NÁJDEŠ?

Odborné, osobné a citlivé témy. Smutné príbehy, ale aj úsmevné historky. Odpovede na stovky otázok pre začiatočníkov i pokročilých, ktoré sú navyše vedecky podložené a spracované do jazyka, ktorému porozumie KAŽDÝ.

Kniha sa skladá z troch častí a dovedna 30 kapitol. Každá z nich sa začína (často) zábavnou story buď z môjho detstva, neskoršieho života, či z praxe výživového špecialistu. Na to vždy nadväzuje téma z výživy a životosprávy, ktorú následne bližšie rozoberám.

KNIHA MEDICÍNA VÝŽIVY

POZOSTÁVA Z TROCH ČASTÍ

Základy životosprávy

V časti ZÁKLADY VÝŽIVY zistíš, prečo je obezita novodobou pandémiou, alebo aká dôležitá je prevencia ochorení pre naše zdravie. Dostaneš sa k téme, kedy počas dňa jesť a koľko jedla, poviem ti viac o energii z potravín, o všetkých živinách či pitnom režime.  

Ostatné súčasti životosprávy a zdravia

V časti OSTATNÉ SÚČASTI ŽIVOTOSPRÁVY A ZDRAVIA  sa dozvieš o črevnom mikrobióme a vláknine, ale aj o vplyve alkoholu a fajčenia na zdravie a priberanie. Pustíme sa do relatívne nových tém – ako stres a spánok ovplyvňujú naše zdravie, ako je to s otužovaním a saunovaním. Preberieme si fantastické účinky všetkých druhov pohybu a aktivity na zdravie a chudnutie.  

Diéty, režimy, dietológia ochorení

Posledná časť DIÉTY, REŽIMY, DIETOLÓGIA OCHORENÍ sa nesie v duchu hodnotenia rôznych diét, poviem vám viac o reverznej diéte, vegánskom a vegetariánskom stravovaní, ale aj o keto a nízkosacharidových diétach. Ponúkam najnovšie poznatky o prerušovanom hladovaní, mýtoch a novinkách vo výžive, chronických ochoreniach a prístupoch v stravovaní.  

Všetky tieto odborné témy sú podané jasne a výstižne.  Zároveň sú prepletané prešľapmi a zlyhaniami. Mňa samotného a množstva mojich klientov. Pretože o tom to je - o chybách.  No zároveň o tom, ako ich môžeme napraviť. 

V závere na vás čakajú 3 kapitoly plné najchutnejších receptov 🙂

VIAC O AUTOROVI:

Som Boris a som bývalý tučko. 

Solídny tučko. Chlapec, ktorý by bol v minulosti bez problémov klasifikovaný ako obézny pubertiak. V tom čase táto klasifikácia však nebola bežná.
 
Bohužiaľ, mňa vtedajšie okolnosti a stereotypy v spoločnosti doviedli k mentálnej anorexii, bulímii a dlhoročným problémom s hmotnosťou. Tá skákala ako jojo. No a postupne sa vyšplhala do závratných výšin. Na rovinu - veľmi dlho mi trvalo, kým som sa odhodlal niečo zmeniť. Raz a navždy.

Avšak podarilo sa mi to.


A teraz svojimi poznatkami rád pomáham druhým. Aj dnes totiž vidím, že stereotypy sa búrajú len veľmi ťažko. Obezita je zásadný problém dnešnej doby a nie každý s ňou vie správne bojovať.
 
Po získaní doktorátu zo Všeobecného lekárstva na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, a zároveň doktorátu z filozofie (PhD.) v odbore Fyziológia a Patologická fyziológia na Slovenskej akadémii vied a LF UK v Bratislave som založil Centrum výživy, ktoré pomáha ľuďom so všetkými problémami týkajúcimi sa životosprávy a výživy.  

 

A to prostredníctvom knihy MEDICÍNA VÝŽIVY, ktorá je určená všetkým, čo hľadajú informácie o výžive na jednom mieste.